preloader

Witaj!

Trening EMS

to innowacyjna metoda ćwiczeń całego ciała przy użyciu elektrostymulacji. Pozwala na budowanie kondycji, siły i utratę tkanki tłuszczowej w dużo krótszym czasie niż tradycyjne ćwiczenia.

W czym tkwi sekret?

Trening EMS (Electrical Muscle Stimulation) to trening z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej.  Sesja treningu EMS wygląda jak przygotowania do lotu w kosmos. Ćwiczenia wykonywane są w dopasowanym stroju, na który zakłada się specjalną kamizelkę, pas biodrowy oraz opaski na ramiona i uda, na których umieszczone są elektrody. Pierwszy trening EMS poprzedzamy analizą składu ciała, a rodzaj i intensywność ćwiczeń wykonywanych podczas treningu dobierana jest indywidualnie w zależności od kondycji i celów treningowych osoby ćwiczącej. Stymulowane są między innymi mięśnie klatki piersiowej, brzucha, grzbietu, odcinka lędźwiowego pleców pośladków, ud, bicepsów. Podczas zwykłego treningu mózg wysyła impulsy, które trafiając do neuronów powodując skurcz mięśni. Podczas treningu EMS praca mózgu wspomagana jest impulsami elektrycznymi wysyłanymi ze specjalnego urządzenia. Pobudza to mięśnie położone głęboko, co jest prawie niemożliwe podczas treningu tradycyjnego.

Trening elektrostymulacji mięśni.
DLA (prawie) KAŻDEGO

Dla wszystkich! Sportowcy, seniorzy, osoby z ograniczonymi możliwościami ruchowymi,

osoby po kontuzjach, kobiety po porodzie (

około 6 tygodni po porodzie siłami natury, a po cesarskim cięciu po 12 tygodniach

) – może zacząć trening i czerpać korzyści!

Ważne jest jedynie by ćwiczyć z trenerem personalnym albo instruktorem, który na bieżąco śledzi postępy i kontroluje siłę impulsów. Trening EMS polecany jest zarówno osobom niewysportowanym, tym uprawiającym sport rekreacyjnie, jak i sportowcom wyczynowym.

Taki trening to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą być fit ale nie maja motywacji lub czasu. Trening EMS pozwala na 20-minutową sesję raz w tygodniu, efekty są już widoczne po 4-6 tygodniach. Co ciekawe z metody EMS korzystają między innymi piłkarze, mistrzowie świata w boksie, zespoły Formuły1 czy saneczkarze.

Należy jednak pamiętać, że nawet najzdrowsza rzecz w nadmiarze szkodzi, dlatego tak supernowoczesna i bezpieczna metoda treningowa, też może posiadać

przeciwwskazania

do jej stosowania. W przypadku treningu EMS, to: padaczka, rozrusznik serca, ciąża, ciężkie zaburzenia krążenia, przepuklina brzuszna i pachwinowa, gruźlica, nowotwory, zaawansowana miażdżyca tętnic, ciężkie choroby neurologiczne, cukrzyca, gorączka, infekcje bakteryjne lub wirusowe o ostrym przebiegu, a także zwiększona skłonność do krwawień (hemofilia)

Zalety treningu EMS

Jedną z największych zalet treningu EMS jest zwiększenie efektywności ćwiczeń i skrócenie czasu treningu. Trening EMS pozwala modelować kształt ciała, ujędrnia mięśnie, powoduje szybki przyrost masy mięśniowej przy jednoczesnej redukcji tłuszczu i cellulitu. Jedna sesja treningowa trwa ok. 20 minut, i już widać po niej efekty, ciało jest bardziej jędrne. Optymalna częstotliwość treningów wynosi 1-2 razy w tygodniu. Wykorzystanie stymulacji mięśni impulsami prądu stałego i zmiennego o różnej częstotliwości, pozwala zastąpić godziny spędzone na siłowni i umożliwia poprawę sylwetki przy maksymalnej oszczędności czasu. Trening EMS wyzwala średnio 150 razy więcej skurczów mięśni niż trening konwencjonalny i pozwala spalić nawet 1200 kcal, dzięki czemu utrata wagi następuje aż trzy razy szybciej niż podczas tradycyjnej formy treningu. Pierwsze rezultaty widoczne są już po 4-6 sesjach treningowych.

W praktyce wygląda to tak, że po pierwszym treningu wiele osób przez dwa lub trzy dni odczuwa ból mięśni, tak że niemal nie mogą się ruszać. Elektrostymulacja mięśni jest jednak jak najbardziej bezpieczna. Każdy mięsień dostaje inny impuls podczas każdego treningu EMS stymulowanych jest aż osiem grup mięśni głębokich. Osoba ćwicząca cały czas jest pod kontrolą trenera, który czuwa nad właściwym przebiegiem treningu i proponuje bezpieczne, indywidualnie dobrane i najbardziej odpowiednie ćwiczenia. EMS ceniony jest przede wszystkim z uwagi na efektywność. 

BEZPIECZEŃSTWO

Trening ten nie obciąża stawów, nie niesie ryzyka kontuzji, a to wszystko pod stałym nadzorem fizjoterapeuty – trenera!

ZDROWIE

Ćwiczący rozpoczynając proces treningowy, często skupiają się na poprawie sylwetki, ale czy pamiętają o tym, że poprawić można również i zdrowie?

Trening EMS wzmacnia mięśnie posturalne biorące udział w kształtowaniu prawidłowej sylwetki człowieka (m.in. mięśnie grzbietu i odcinka lęździowo-krzyżowego pleców oraz mięśnie brzucha), co pomaga w pozbyciu się uporczywych bólów pleców, czy w poprawie wzorca postawy a tym samym w polepszeniu stanu zdrowia.

Mając na uwadze ZDROWIE, warto też pamiętać, że trening EMS jest świetnym rozwiązaniem, dla osób po urazach, które w głowie nadal mają lęk przed pełnym obciążaniem kontuzjowanego miejsca czy trenowaniem.

SAMOPOCZUCIE

Dzięki wyrzucie endorfin w trakcie treningu, następuje polepszenie samopoczucia, rozładowanie stresu poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia. Docenić należy fakt, iż efekty widoczne już po kilku sesjach treningowych, również mają związek z dobrym nastrojem, pozytywnym nastawieniem do ćwiczeń i samego siebie oraz poziomem motywacji do dalszej walki o swoje cele.

UPRAGNIONA SYLWETKA

Nie ma się co oszukiwać! Widoczna poprawa rzeźby i proporcji ciała to cel każdej aktywnej osoby! Trening EMS przybliża do powyższego, ponieważ impulsy elektryczne docierające do ciała ćwiczącego mają swój zasięg, aż do głębszych partii mięśni, co powoduje lepsze ukrwienie tych mięśni oraz tkanki łącznej, dając w efekcie likwidację skutków cellulitu i poprawę elastyczności skóry.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

W trakcie całego treningu EMS (czyli w zaledwie 20 minut) stymulowanych zostaje, aż 95% włókien mięśniowych, a mimo wszystko trening EMS jest o 40% efektywniejszy od tradycyjnego treningu siłowego.*

SZYBKIE I WIELOPOZIOMOWE EFEKTY

Poprawa sylwetki już po 4-6 tygodniach (krótkich, acz) regularnych ćwiczeń to FAKT!**

Nowatorski system EMS pomaga uzyskać aż 85 napięć na sekundę, w każdej grupie mięśniowej naszego ciała! A co najlepsze?! – nasz organizm nadal będzie spalał kalorie w zwiększonym tempie, dzięki przyspieszonemu metabolizmowi nawet przez kilka godzin po zakończonym treningu!

INTENSYWNIEJSZY OD TRENINGU TRADYCYJNEGO

Ponieważ, podczas sesji EMS pracuje jednocześnie 8 grup mięśniowych, metoda ta pozwala trenować intensywnie całe ciało w ciągu jednego treningu, który pod względem intensywności odpowiada 3 godzinom spędzonym na siłowni.

A chodzi tu o stopień pracy mięśni…

bowiem motorem rozwoju mięśni jest siła bodźców, od której zależy stopień stymulacji mięśni do rozrostu, a przez to i sam rozrost.

Bodźce zaś są wynikiem pracy mięśni, która podczas treningu EMS jest o wiele bardziej intensywna niż przy treningu tradycyjnym!

Efekty treningu EMS

Efekty treningów EMS zależą w znacznej mierze od założonych celów, pod które dobierane są konkretne ćwiczenia wykonywane w czasie sesji. Wśród efektów jakie daje trening z zastosowaniem elektrostymulacji mięśniowej wymienić należy:

  • redukcję tkanki tłuszczowej,
  • poprawę wydolności fizycznej,
  • wzmocnienie mięśni,
  • ujędrnienie skóry,
  • redukcję cellulitu,
  • zmniejszenie bólu pleców.

Trening EMS jest bardzo bezpieczną formą treningu, która może być stosowna zarówno przez osoby niewysportowane, jak i te, które uprawiają sport zawodowo. Trening EMS praktycznie nie obciąża stawów i nie niesie ze sobą ryzyka kontuzji, a impulsy elektryczne generowane podczas treningu mają parametry identyczne jak impulsy generowane przez ludzki mózg. 

To jak? Zdecydowany? Zadzwoń lub napisz do nas i już teraz umów się na bezpłatną konsultację oraz pierwszy trening EMS!

* Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Bayreuth oraz Niemiecki Uniwersytet Sportowy w Köln.

** Według badań Uniwersytetu w Bayreuth dotyczących miha bodytec, a także badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Friedricha Alexandra w Erlangen-Nuremberg już po 6 treningach EMS zauważono redukcję tkanki tłuszczowej o 4%. Po 4 tygodniach regularnych treningów zanotowano 30% wzrost mocy. Osoby z nadwagą po 13 tygodniach treningów zauważyły utratę 3, 5 kg, w tym 9% tkanki tłuszczowej, a także 6, 5 cm mniej w talii i 2 cm w ramionach.

Udostępnij na :

Author

Artur

Mój pierwszy raz na siłowni obudził we mnie głód wiedzy i potrzebę zdobywania rzetelnych informacji. Jestem tu, aby pomóc Ci osiągnąć zdrowsze, szczuplejsze i sprawniejsze ciało. Dam Ci energię do działania oraz odpowiednio zmotywuję.